Basın Bültenleri

BASIN BÜLTENLERİNE GERİ DÖN

“AKADEMAY” İLK MEZUNLARINI VERDİ

-

Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük tohum firması MAY Tohum’ un Ziraat Mühendislerini, sektör ve çalışma hayatı ile tanıştırarak, gelişimlerine katma değer sağlayan sosyal sorumluluk projesi “AkadeMAY”  ilk mezunlarını verdi.

Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük firması MAY Tohum’ un Ziraat Fakültesinden mezun olan öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu saha tecrübesi ile buluşturan sosyal sorumluluk projesi AkadeMAY’ ın ilk öğrencileri mezun oldu. MAY Tohum Bursa fabrikasında gerçekleştirilen mezuniyet töreninde farklı üniversitelerden yedi ziraat fakültesi öğrencisi AkadeMAY programının ilk mezunları olarak, MAY Tohum ailesinde profesyonel iş hayatına adım attılar.

Mezuniyet töreninde duyduğu memnuniyeti dile getiren MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Yormazoğlu ‘’Bugün programı başarı ile tamamlayarak ailemize katılan yedi öğrencimiz ile büyük gurur duyuyoruz. Üniversite ikinci sınıfta programa kabul edilen yedi öğrencimiz üç yaz döneminde art arda üçer aylık periyotlarda Satış, Pazarlama, Üretim, Ar- Ge gibi farklı bölümlerde kesintisiz görev aldılar. Okul hayatı ile birlikte profesyonel iş hayatı ile de tanışan öğrencilerimiz eğitimlerini de AkadeMAY programının bursu ile tamamladılar. Tüm programı başarı ile tamamlayan yedi öğrencimiz mülakat süreçlerini de başarı ile tamamlayarak MAY Tohum ailesinde işe başlamaya hak kazandılar.’’ dedi.

Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük tohum firması MAY Tohum eğitim alanında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi  “AkadeMAY” ile ziraat fakültesi öğrencileri ile birlikte sektöre sağladığı katma değer ile ilklere imza atmaya devam ediyor.

11.11.2014