Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

“AKADEMAY” 2015 MARATONUNU TAMAMLADI

MAY Tohum’un , Ziraat Fakültesi öğrencilerini sektör ve çalışma hayatı ile tanıştırarak, gelişimlerine katma değer sağlayan sosyal sorumluluk projesi “AkadeMAY” 2015 yılı çalışma dönemini tamamladı.

MAY Tohum’un Ziraat fakültesi öğrencileri odağında kurguladığı , sektörde ilk ve tek olan öğrenci gelişim projesi AkadeMAY ile , başvuru kriterlerini sağlayan ve havuza seçilen 2. sınıf öğrencileri üniversitelerini tamamlayana dek üç yaz dönemi art arda üçer aylık periyotlarda farklı bölümlerde kesintisiz görev alırlar. Her yıl Satış , Pazarlama, Üretim, ARGE gibi farklı bölümlerde görev alarak farklı deneyimler kazanan öğrenciler aynı zamanda eğitim hayatlarına burslu olarak devam etme hakkı kazanırlar. Seçilen ve tüm programı başarı ile tamamlayan öğrenciler mezun olduktan sonra MAY Tohum İnsan kaynakları tarafından işe alınacaklar listesinde en başa yerleştirilir ve uygun kadronun açılması ile birlikte işe başlama fırsatı elde ederler.

Bu kapsamda, programın  2015 yılı maratonu 11 Eylül’de gerçekleştirilen kapanış toplantısı ile tamamlanmıştır. Program havuzunda yer alan 7 Ziraat Mühendisi adayı , saha çalışmalarını tamamladıktan sonra yapılan performans değerlendirmeleri ile bir sonraki proje yılına devam etmeye ve 15-16 eğitim döneminde burs almaya hak kazanırken , proje havuzuna Ukrayna’dan dahil edilen yabancı Ziraat Mühendisi adayımız ise bu yıl öğrenci gelişim programımızdan mezun olmaya hazırlanmaktadır.

AkadeMAY 2016 maratonu ,2016 Mart-Nisan aylarında üniversitelerde yapılacak AkadeMAY sunumları ile start alacak , Mayıs ayında son bulacak başvurular ve sonrasında gerçekleşecek seçim süreci ile devam edecektir.

Tüm Ziraat Fakültesi öğrencilerimize verimli bir öğretim yılı geçirmelerini dileriz.

İletişim ve Sorularınız İçin :
Sebla Gül
İnsan Kaynakları Koordinatörü
Tel: 0 224 351 45 00