Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

AKADEMAY ve İŞTE YETENEK 2016 MARATONU TAMAMLANDI

MAY Tohum’un , Ziraat Fakültesi öğrencilerini sektör ve çalışma hayatı ile tanıştırarak, gelişimlerine katma değer sağlayan sosyal sorumluluk projeleri “AkadeMAY” ve “İŞTE YETENEK” 2016 yılı çalışma dönemini tamamladı.

MAY Tohum’un Ziraat fakültesi öğrencileri odağında kurguladığı , sektörde ilk ve tek olan öğrenci gelişim projesi AkadeMAY ile , başvuru kriterlerini sağlayan ve havuza seçilen 2. sınıf öğrencileri üniversitelerini tamamlayana dek üç yaz dönemi art arda üçer aylık periyotlarda farklı bölümlerde kesintisiz görev alırlar. Her yıl Satış , Pazarlama, Üretim, ARGE gibi farklı bölümlerde görev alarak farklı deneyimler kazanan öğrenciler aynı zamanda eğitim hayatlarına burslu olarak devam etme hakkı kazanırlar. Seçilen ve tüm programı başarı ile tamamlayan öğrenciler mezun olduktan sonra MAY Tohum İnsan kaynakları tarafından işe alınacaklar listesinde en başa yerleştirilir ve uygun kadronun açılması ile birlikte işe başlama fırsatı elde ederler.

May Tohum’un bir başka başarılı projesi İŞTE YETENEK ile 4. Sınıftan henüz mezun olan Ziraat Fakültesi öğrencilerinin sektöre bir adım kala yatkınlıklarının tespit edildiği departmanda çalışmaları ve tecrübe edinmeleri hedeflenmektedir.Projede yer alan öğrenciler yaz dönemi boyunca deneyim kazanma imkanının yanında MAY Tohum İnsan kaynakları tarafından işe alınacaklar listesinde en başa yerleştirilir ve uygun kadronun açılması ile birlikte işe başlama fırsatı elde ederler.

Bu kapsamda, programların  2016 yılı maratonu 09 Eylül’de gerçekleştirilen kapanış toplantısı ile tamamlanmıştır. Akademay program havuzunda yer alan toplamda 6 Ziraat Mühendisi adayı , saha çalışmalarını tamamladıktan sonra yapılan performans değerlendirmeleri ile bir sonraki proje yılına devam etmeye ve 16-17 eğitim döneminde burs almaya hak kazanmışlardır.

AkadeMAY ve İşte Yetenek 2017 maratonu ,2017 Mart-Nisan aylarında üniversitelerde yapılacak sunumlar ile start alacak , Mayıs ayında son bulacak başvurular ve sonrasında gerçekleşecek seçim süreci ile devam edecektir.

Tüm Ziraat Fakültesi öğrencilerimize verimli bir öğretim yılı geçirmelerini dileriz.

İletişim ve Sorularınız İçin :
Tuğçe Alp
İnsan Kaynakları Sorumlusu
Tel: 0 224 351 45 00

  • Tarih: 06.10.2016
  • Kategori:
  • Etiket: ,