Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

En Başarılı İhracatçı Ödülü, MAY Tohum’ un

MAY Tohum, 2013 yılı ihracat kayıt rakamlarına göre İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği alt sektörü olan Bitkisel Yağlar ve Yağlı Tohumlar ihracatı yapan firmalar arasında “En Başarılı İhracatçılar” ödül töreninde 3.’lük ödülüne layık görüldü.

Ödül töreni sonrası görüşlerini aldığımız MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hamdi Çiftçiler “MAY Tohum hedef coğrafya olarak belirlediği; Avrupa Birliği, Karadeniz Bölgesi, Orta Doğu ve Orta Asya’da hızla tanınan bir Türk Tohum Markası olma yolundadır. Bahsettiğimiz hedef coğrafyada bulunan ülkelerde “MAY” markası altında tescil ettirerek ticari satışa hak kazanmış olan 160’den fazla ürünü bulunmakta olup, 4 farklı ülkede de kendi geliştirdiği bazı çeşitlerin lisans hakları satmış durumdadır” dedi.

Çiftçiler ayrıca “Ülkemizde tohum denince herkesin aklına yabancı ülkeler gelmektedir. Uluslararası seviyede kendi markası ile iş yapabilen, bağımsız olarak lisans ve tohum teknolojisi geliştirip satabilen, ürün uzmanlığına sahip bir Türk Tohum Markası olarak almış olduğumuz ihracat ödülü ve ülkemize sağlamış olduğumuz katma değer bizim için gurur verici” diyerek sözlerini tamamladı.

Elde ettiği yüksek ihracat rakamları ile 3.lük ödülü alan MAY Tohum, aynı kategori de geçen yıl da 3. lük ödülüne layık görülmüştü.