Haberler

HABERLERE GERİ DÖN

MAY TOHUM-ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİKLERİNDE BİR İLK; TEMEL GENETİK VE BİTKİ ISLAHI EĞİTİM PROTOKOLÜ

MAY Tohum Yeni Bir Eğitim Protokolüne İmza Attı

Türkiye’nin önder tohum ıslah firmalarından olan MAY Tohum, üniversitelerle birlikte gerçekleştirdiği iş birliği projelerine devam ediyor. 10 yılı aşkın süredir, üniversitelerle gerçekleştirdiği AkadeMAY ve İşTe Yetenek gibi öğrenci gelişim programları ile Türk tarım sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirilmesi konusunda önemli katkılar sunan MAY Tohum, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile "Temel Genetik ve Bitki Islahı Eğitim İşbirliği Protokolü" imzaladı.

İmzalanan protokol kapsamında, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin bitki ıslahı konusunda uzman akademik kadrosu tarafından hazırlanan ve üç modülden oluşan eğitim programında, MAY Tohum Ar- Ge departmanında görevli teknikerler ve genç ziraat mühendisleri, temel genetik ve bitki ıslahı konusunda bilgi ve donanımlarını geliştirecekler.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile yapılan eğitim iş birliği hakkında detaylı bilgi veren MAY Tohum Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Yormazoğlu, Türkiye tarım sektöründe Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan firma olduklarının altını çizerek, çalışanlarının tohum ıslahı alanındaki bilimsel alanda gelişimlerini de çok önemsediklerini ifade etti. Yormazoğlu, “ MAY Tohum olarak Ar-Ge çalışmalarına başladığımız günden beri, her zaman nitelikli tohum ıslahını odak noktamız haline getirdik. Ar-Ge ekibimizi, uluslararası firmalarla rekabet edecek düzeyde bilgi birikimi ve mesleki donanımlarını geliştirmek için yurtdışında ve yurtiçinde özel eğitim projelerde destekledik. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Türkiye’de, bitki ıslahı ve bitki genetiği konusunda yetkin üniversitelerden biri. Akademik kadrosu da bitki ıslahı konusunda son derece değerli hocalardan oluşuyor. İmzaladığımız iş birliği protokolü bu nedenle bizim için çok kıymetli. Firma olarak, Ar-Ge’ye yaptığımız bu gibi eğitim yatırımlarıyla, paydaşlarımıza, dünya standartlarında tohum teknolojisi sunmaya ve Türk tohum sektörünün gelişiminde katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

MAY Tohum teknik ekibinin tohum ıslahı konusundaki bilgi birikimini güçlendirmek amacıyla başlatılan Temel Genetik ve Bitki Islahı Eğitim Programı, katılımcılara verilecek sertifika ile tamamlanacak.

  • Tarih: 03.01.2020
  • Kategori:
  • Etiket: ,