Yerinde Islah

Yerinde Islah

Kendi toprağında yetişen canlılar daha güçlü ve avantajlı olurlar.

Tohum canlı bir varlıktır. Bir canlı doğduğu ve yetiştiği iklim şartlarından farklı bir yerde zorlanır. Uyum sağlayamaz, strese girer. Tohum da farklı değildir. Yetiştiği topraktan, havadan, iklimden, sudan etkilenir. Bu nedenle biz tohumları yetiştirileceği topraklarda ıslah ederek geliştiriyoruz.

May Tohum, Mısırı Adana’da, Ayçiçeğini Trakya’da yerel istasyonlarda, yerinde ıslah ederek geliştiriyor. May Tohum çeşitlerinin, hangi toprakta yetiştirilecekse o toprak şartlarında doğması ve büyümesi sağlanıyor. Binlerce tohum arasından, yetiştirileceği toprakta karşılaşacağı farklı stres koşullarına en dayanıklı olanlar seçiliyor ve geliştiriliyor. Böylece toprak ve iklim şartlarına en uyumlu, stres şartlarına en dayanıklı tohum çeşitleri elde ediliyor.

May Tohum kendi alanında Türkiye’nin bütün tohum ihtiyacını üretebilecek kapasitesi ile global firmalarla rekabet ediyor. Ayçiçeği ve Mısırda Sektöründe yerinde ıslah yaparak çeşit geliştiren ve Türkiye ile birlikte Uluslararası Pazarlarda kendi markası ile satan tek firmadır. Yerinde ıslah ve yüksek teknoloji kullanımı ile tohumculukta ülkemizin dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almasına vesile olmuş; yüksek katma değerli, Markalı tohum ihracatı ile Kaliteli Türk Tohumunu Dünyaya tanıtmıştır.

May Tohum sektöründe Arge’ye en yüksek bütçe ayıran şirket olarak 18 yıldır sürdürdüğü ıslah çalışmaları, Bursa, Adana ve Trakya’daki ıslah istasyonları, yabancı ve yerli uzmanlardan oluşan ıslah takımları, bu takımların yıllık binlerce çeşidi bulan denemeleri pazara her yıl 4 yeni tohum çeşidi sunacak kapasitesi ile ülkemizin tarımdaki gururu, güvencesidir.

Yerinde Islah
Yerinde Islah