TARIMSAL ÜRETİMDE VERİMLİLİK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İÇİN KAZANMAYI BİLEN ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Sürekli gelişim vizyonuyla hazırlamış ve 2020 yılında başlatmış olduğumuz, tarımsal üretimde verimlilik ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayacak finansal okuryazarlık ve teknik eğitimleri içeren ‘Kazanmayı Bilen Çiftçi’ projesi kapsamında 2022 yılında çiftçilerimizle buluşmaya devam ettik.

Kasım 2022 ve Aralık 2022’de Eskişehir, Balıkesir, Şanlıurfa ve Diyarbakır’da gerçekleştirdiğimiz 4 eğitimde, 800 çiftçimize, alanında uzman eğitmenler vasıtasıyla ürün verimlerini ve kazançlarını arttırmalarına fayda sağlayacak finansal okuryazarlık, sulama&gübreleme ve hayvan besleme eğitimlerini sunduk.

Gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde eğitimci ve yazar Hakan Turgut, “Finansal Okuryazarlık Eğitimleri” kapsamında tarımsal üretim süreçlerinde bütçe ve yatırımların yönetimi konularında önemli bilgileri paylaştır. Eğitimlerin teknik ayağında, Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Özekici, tarımsal üretimde verimliliği artırmaya yönelik etkin sulama ve gübreleme uygulamaları hakkında bilgiler verirken, Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmet Türkmen, hayvancılıkta verimliliği arttırmaya katkı sağlayan ‘Büyük ve Küçükbaş Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları’ konularında faydalı bilgileri paylaştı.